Izscha

Izegemse Schaakkring
gallery/logo
Clubkampioenschap 2020

Informatie & reglement

Tempo

Fischer-tempo : 1u30’ voor de partij + 30” extra per zet vanaf zet 1.

                       

Reglement

START :         20.00u stipt.

In afwezigheid van de witspeler zet de zwartspeler de klok in werking.

In afwezigheid van de zwartspeler doet wit zijn eerste zet en zet de klok van de zwartspeler in werking.

In afwezigheid van beide spelers zet de tornooileider de klok van de witspeler in werking.

 

FORFAIT :    na 1u

Bij een tweede onverwittigd forfait wordt de betrokken speler uit het tornooi genomen.

SCORE : Winst = 1; Remise = 0,5; Verlies = 0

 

ELO-VERWERKING :

A-Reeks: De partijen worden doorgegeven voor Belgische elo-verwerking (en zullen dus verrekend worden voor de ratings van 01-07-2020).

B-Reeks: De partijen worden NIET doorgegeven voor Belgische elo-verwerking (vermits niemand gekwoteerd is).

 

PARTIJEN UITSTELLEN :

Uitstel mogelijk, en dit door de tegenstander en de tornooileider zo vroeg mogelijk te verwittigen.  De uitsteller spreekt een nieuwe speeldatum af met zijn tegenstander en laat die weten aan de tornooileider. (zie inhaalronden).  Eventueel kan uitzonderlijk op een ander moment en/of op een andere plaats worden gespeeld.

Uitstellen op de donderdag voor of de vrijdag van de partij gebeurt telefonisch met de tegenstander en via mail aan de tornooileider.

 

REGELS SCHAAKSPEL : De regels van het schaakspel zijn “verondersteld gekend”, zie :

https://www.frbe-kbsb.be/images/Documents/Vademecum%20KBSB%20nl/Vademecum%20KBSB%20nl%2020190115.pdf

Enkele belangrijke en wellicht bekende regels nog een keer op een rijtje:

- noteren van de partij is de hele partij verplicht  

- aanraken is zetten

- losgelaten is gezet

- rokeren doe je (zoals alle zetten met één hand en) door eerst de koning te verplaatsen (eerst de toren verplaatsen betekent een torenzet)

- een zet uitvoeren en de klok indrukken moeten met dezelfde hand

- een onregelmatige zet moet terug gezet worden en vervangen door een reglementaire (moet uiteraard - indien mogelijk - met hetzelfde stuk)

- GSM e.a. moeten de hele partij af staan.  Geluid van GSM in de speelzaal tijdens de partij betekent 10’ straftijd bij een eerste keer, verlies bij een tweede keer.  Buiten de speelzaal met GSM e.a. rondlopen betekent verlies van de partij.

 

ARBITRAGE

Onenigheid over de uitslag van een partij wordt beslecht door de driekoppige arbiterraad Lieselot, Tarcis, Stefaan.  Deze raad fundeert, na raadpleging van betrokken spelers, evt. getuigen, externe arbiters, … haar beslissing verwijzend naar de schaakreglementen.

 

EINDSTAND

De kampioen is vanzelfsprekend die met de hoogste score.  In geval van gelijkheid komt er (enkel voor de kampioen) een testmatch in de vorm van een twee- of meerkamp tussen de betrokken deelnemers.  Deze testmatch (datum te bepalen in overleg, maar liefst zo direct mogelijk aansluitend op het kampioenschap bestaat uit 2 rapidpartijen (30 minuten pppp) in geval van tweekamp.  In geval van een meerkamp: rapidpartijen (30 minuten pppp) in een rapidtornooivorm te bepalen door de tornooileider en in overleg.

Bij dan nog gelijkheid volgen snelschaakpartijen (5 minuten pppp) volgens hetzelfde systeem als de rapidpartijen.

a. Is er dan nog gelijkheid van 2 deelnemers, dan volgt 1 snelschaakpartij waarbij wit moet winnen met 6 minuten tegen zwart met 5.  Bij remise is zwart kampioen. Lottrekking voor de kleur.

b. Is er dan nog gelijkheid van meer dan 2 deelnemers, dan wordt een (zeer kort) bekertornooi gespeeld met dit 6-5 tempo (met telkens loting van tegenstander en kleur).

 

Tornooileider Johan De Brouwere 30.01.2020

Reeksen en deelnemers

A-reeks (enkele ronde) met 6 deelnemers (Winterkoning + 5 spelers op basis van elo):

Johan De Brouwere (1694)

Artur Lewandowski (1656)

Dries Stragier (1519)

Gilles Deleu (1392)

Ulysse Van Damme (1202)

Hassan Tabsho (NG)

 

B-reeks met overige deelnemers – enkele ronde (7 speelavonden):

Delphine Despiere

Deborah Despiere

Nel Vanhaverbeke

Daan Vanhaverbeke

Matteo Deschepper

Vincent Deschepper

Alexander Beheydt

Kurt Beheydt

 

Verslagen

1e ronde (31/01/2020)

A-Reeks

Hassan - JohanD          0-1

Dries - Gilles                 0,5-0,5 (inhaalronde 28/02)

Ulysse - Artur               1-0

 

Al direct een verrassing : Ulysse verslaat de clubkampioen en winterkoning van 2019.

 

B-Reeks

Vincent - Kurt               1-0

Matteo - Deborah       1-0

Nel - Daan                    0-1

Alexander - Delphine 1-0

 

Interessante B-reeks met twee papa’s en zes jeugdspelers, waaronder ook 4 jeugdspelers van stap 2 die de gedurfde sprong wagen naar het clubkampioenschap met lange en serieuze partijen. Hun deelname alleen al verdient een proficiat, eigenlijk zijn ze nu al gewonnen.

De papa’s meteen tegenover elkaar, Vincent toonde zich de sterkste.  Felle strijd op de andere borden met zeges voor Matteo en Alexander en Daan, die geen genade kende met zijn dapper tegenspelende zus.

 

2de ronde (14/02/2020)

A-Reeks

JohanD - Artur               0,5-0,5

Gilles - Ulysse                1-0

Hassan - Dries               uitgesteld

 

B-Reeks

Kurt - Delphine             uitgesteld

Daan - Alexander         uitgesteld

Deborah - Nel               1-0

Vincent - Matteo           0-1

 

3de ronde (28/02/2020)

B-Reeks

Matteo - Kurt               1-0

Nel - Vincent                0-1

Alexander - Deborah  0-1

Delphine - Daan          0-1

Ga naar

 

 

 

Speelkalender

en paringen

gallery/logo vierkant wit